ANASAYFA / HABERLER

29.10.2017 tarihinde yayınlandı.
SAHASINDA LİDER KİTAPLARIMIZ...

Yeni nesil elektronik cihazların arıza belirlemesi daha akılcı yaklaşımlar, yeni test metotları ve cihazları kullanmayı zorunlu hale getirmektedir. Yeni nesil test yöntemlerini bilmek, test cihazlarını başarılı kullanabilmek her türlü arızanın malzeme bazında belirlenmesini mümkün kılmaktadır. Ülkemizin para ve zamandan kazanması, dışa bağımlılığımızın azalması demektir.
Elektronik arıza bulma ve giderme ile ilgili ülkemizde maalesef Türkçe yayın kısıtlı ve yetersizdir. Kitabımız yaklaşık 20 yıllık; sistem, cihaz, modül, kart onarımı ve saha tecrübeleri ile hazırlanmış ciddi bir açığı kapatacağını umduğumuz eserdir.
Birinci ve ikinci kitabımızın hazırlanmasındaki esas amaçlarımız; tüm yeni nesil elektronik malzemeleri, her türlü elektronik arızanın belirlenmesinin mantık adımlarını öğretmek, tüm elektronik malzemeleri başarılı test edebilmek, yeni nesil test metot ve cihazlarını anlamak, arızayı giderebilmek, programlı malzemelerin program yedeklerini alabilmek, doğru bakım ve kestirimci bakım yapabilmek, doğru teknik atölye altyapısı kurmak ve işletmesini öğrenmek, konu ile ilgili farkındalığı ileri seviyelere taşıyıp bu konuda yanlış bilinenleri düzeltmektir.

Elektronikle uğraşan; tüm tekniker, teknisyen, mühendis, öğretmen ve akademisyenlerin konu ile ilgili A’dan Z’ye her şeyi bulacakları ve ellerinden düşürmeyecekleri kaynak kitaplarımızdır.

ELEKTRONİKTE ARIZA BULMA VE GİDERME-1 KİTABI İÇERİĞİ
BÖLÜM 1: ELEKTRONİK ARIZACILIĞINA GİRİŞ
BÖLÜM 2:  ELEKTRONİK LABORATUAR ORTAMI
BÖLÜM 3: ELEKTRONİK ARIZACILIK İÇİN GEREKLİ TEMEL BİLGİLER
BÖLÜM 4: ELEKTRONİK KART VE MALZEME TEST METOTLARI
BÖLÜM 5: ELEKTRONİK MALZEMELER VE TESTLERİ
BÖLÜM 6: ANALOG / DIGITAL ENTEGRELER VE TESTLERİ
BÖLÜM 7: ELEKTRONİK SİSTEM VEYA CİHAZLARDA ARIZALI ELEKTRONİK MALZEMENİN TESPİT EDİLMESİ
BÖLÜM 8: ELEKTRONİK ARIZA GİDERME VE BAKIM TEKNİKLERİ
 
ELEKTRONİKTE ARIZA BULMA VE GİDERME-2 KİTABI İÇERİĞİ

BÖLÜM 1 : SAHTE ELEKTRONİK MALZEMELERİN BELİRLENMESİ YÖNTEMLERİ
BÖLÜM 2 : ELEKTRONİK MALZEME MUADİL BELİRLEME VE TEMİNİ YÖNTEMLERİ
BÖLÜM 3 : TEST NOKTALARI İLE ARIZA BELİRLEME
BÖLÜM 4 : ELEKTRONİK KART ARIZA BELİRLEME VE GİDERME UYGULAMALARI

Kitaplarımızı sipariş vermek için;

Elektronikte Arıza Bulma ve Giderme Teknikleri -1   

http://www.altaskitap.com/Elektronikte-Ariza-Bulma-ve-Giderme-Teknikleri-1,PR-117.html

Elektronikte Arıza Bulma ve Giderme Teknikleri -2
http://www.altaskitap.com/Elektronikte-Ariza-Bulma-ve-Giderme-Teknikleri-2,PR-710.html


Yazar hakkında;

Önder ŞİŞER
Elk-Elektronik Yük.Müh.

1973 yılında İstanbul Bakırköy ’de doğdu. Babasının memuriyeti dolayısıyla ülkemizin çeşitli şehirlerinde, ilk-orta ve lise tahsilini tamamladı. Erciyes Ün. Müh. Fak. Elk.-Elektronik böl. lisans ve Gazi Ün. Bilişim Ens. Bilgisayar Müh. bölümünden yüksek lisans derecelerini aldı. Ülkemizde güzide kurum ve kuruluşlarda; elektronik teknik servis müdürlüğü, elektronik tasarım mühendisliği ve proje sorumluluğu, bilişim departmanı yöneticilikleri yaptı. Yurtdışı Trifoil Telecom. Ind. / Sultanate Of Oman (Umman) firmasında teknik servis yöneticiliği yaptı. Çalışma alanında yurtiçinde ve dışında çok sayıda eğitim ve seminerlere katıldı. Elektronik test, arıza belirleme ve tasarım konularında birçok; kamu, askeri, özel kurum ve üniversitelerimizde eğitimler verdi. Düzinelerce elektronik milli tasarım projesini yönetti. Evli ve bir çocuk babasıdır. RE Elektronik Ltd. Şti. (Ankara) firmasını eşiyle beraber kurdu ve genel müdürü olarak halen görevine devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.


Benzer Diğer Yazılar


EN ÇOK TERCİH EDİLEN CİHAZIMIZ

ELEKTRONİK ARIZA BULMA-GİDERME SEMİNERİ

ELEKTRONİK SİSTEMLERDE ARIZA BULMA EĞİTİMİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI